FAQ

Czym są pożyczki krótkoterminowe i pożyczki do wypłaty?

Pożyczki krótkoterminowe i pożyczki do wypłaty, są pożyczkami pieniężnymi na krótki okres czasu, przewidzianymi do pokrywania nieprzewidzianych kosztów np. awarii pralki, naprawy auta, kupna komputera do pracy itd.

Z pożyczkami do wypłaty, możesz pożyczyć 500 – 5000 złotych i zwrócić je przy najbliższej wypłacie.


Jakie są wymagania przy staraniu się o pożyczkę?

-Musisz mieć ukończone 18 lat
-Musisz być stałym rezydentem Polski
-Musisz być w posiadaniu aktualnego numeru komorkowego.
-Musisz posiadać dokument torzsamości
-Musisz posiadać i zapewnić informacje o zarobkach.


Jak długo trwa proces aplikacyjny?

Może się to różnić w zależności od pożyczkodawcy. Zazwyczaj wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut. Jeśli zostanie zaakceptowany, Twoja pożyczka znajdzie się na wskazanym koncie bankowym w przeciągu 15 minut do godziny, jednakże jeśli twój bank nie jest na liście, pieniądze mogą docierać na Twoje konto do 3 dni. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają dodatkowych danych, jeżeli zapewnisz je szybko, wtedy zazwyczaj przesyłają pożyczkę w ciągu 24 godzin.


Czy mogę się zgłosić nawet jeśli mam złą historię kredytową?

Rozumiemy, że nikt nie jest doskonały i nie oczekujemy idealnej historii kredytowej. W Blue Sea Payday możemy spróbować znaleźć dla Ciebie pożyczkodawcę, jednak jeśli nie możesz pozwolić sobie na spłatę kwoty o którą zabiegasz, lub chcesz jej użyć do spłaty innych kredytów, prosimy byś nie aplikował o pożyczkę krótkoterminową.


Jak długo będę musiał czekać na pieniądze?

Zazwyczaj trafiają one na konto w ciągu 1 godziny. Większość pożyczkodawców przesyła je jak najszybciej. Jeśli wszystkie kryteria aplikacji zostały spełnione, może to zająć jedynie 15 minut. Regulaminy banków mogą się różnić, przez co mogą minąć nawet 3 dni zanim pieniądze staną się dostępne. Dlatego nie możemy zagwarantować żadnych dokładnych ram czasowych.


Czy pożyczka może zostać wysłana na inne konto bankowe?

To zależy od danego pożyczkodawcy, jednakże zazwyczaj mogą oni jedynie wysyłać przelewy na konta podane przy aplikowaniu.


Co się stanie jeśli nie będę w stanie spłacić pożyczki na czas?

Jeżeli nie uda Ci się spłacić wymaganej kwoty, możesz zostać obciążony dodatkowymi opłatami i/lub odsetkami. Wszyscy nasi pożyczkodawcy stosują się do praw i wytycznych dotyczących praw egzekucyjnych.

Jeśli przeoczysz datę spłaty, prawdopodobnie zostanie doliczona opłata za opóźnienie i/lub inne obciążenia. Jest także możliwe, że będziesz zobowiązany zapłacić dalsze odsetki od należnej kwoty. Będą one dodane do całkowitej kwoty pożyczki którą pobrałeś do tej pory.

Szczegółowe konsekwencje mogą różnić się w zależności od konkretnego pożyczkodawcy. Może on rozpocząć procedurę egzekucyjną, co wpłynie negatywnie na Twoją historię kredytową, jeśli nie zastosujesz się do wymogów spłaty. Twój dług może zostać przekazany agencji windykacyjnej, która zastosuje wszelkie dozwolone przez prawo, procedury egzekucyjne.